RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Podělte se o zkušenosti, jak si usnadnit práci v terénu za pomocí technologií pro měření a záznam průtoku a tlaku.
By admin
#84
Podělte se v tomto vláknu o zkušenosti s průtokoměry společnosti BM Tecnologie. Jejich hlavní předností je přesnost měření 0,5% a to již od rychlosti průtoku 1cm/s. Zásadním problémem ultrazvukových průtokoměrů je kvalita jejich osazení. Průtokoměry BM využívají technologii TOM/TOS, která uživatele v reálném čase informuje o kvalitě osazení a přesnosti měření. Díky tomu je skutečně možné spolehlivě ověřovat ostatní měřidla, vč. indukčních průtokoměrů!
By Dirhik
#86
Tip č.1

Jednoduchým zjištěním směru průtoku vody jsem schopen rozdělit na menší úseky dlouhý přivaděč s hlášeným únikem i za cenu vykopaní sondy pro jeho osazení, ale bez nutnosti montáže sekčního šoupěte. Průtokoměr mě ihned informuje, jestli vůbec voda v místě sondy teče, pokud ano, zobrazí přesně průtok (znám tedy i velikost poruchy) a směr průtoku.

Tato metoda je užitečná i na slepých větvích (nebo všech ostatních s funkčním sekčním šoupětem) v případě vykopání suchého výkopu. Díky tomuto průtokoměru je možné ihned zjistit, na kterou stranu výkop prodloužit (podle směru proudění vody).
By Beňo
#173
DSC00106.JPG
Trenčianske Teplice Školenie 2011 Maj
DSC00106.JPG (386.51 KiB) Zobrazeno 21615 x
DSC00107.JPG
Trenčianske Teplice Školenie 2011 Maj.
DSC00107.JPG (537.07 KiB) Zobrazeno 21615 x
By Rudi
#281
Ten přenosnej průtokoměr je velkej pomocník. Ale nefunguje to úplně vždy. Pokud je potrubí hodně zainkrustované, tak se nechytne signál a neměří to. Jinak paráda - používáme na nočních měřeních v šachtách, hned je jasno, v jaké větvi hledaná porucha je.
By Joe
#352
Při měření průtoků ultrazvukem často dochází k rozptylu signálu (hlavně na velkých dimenzích) a někdy je vzdálenost senzorů třeba změnit (oproti vypočtené vzdálenosti). Velkou roli hraje typ rozmístění senzorů...nejběžnější a doporučovaná metoda umístění V (vedle sebe) mi už několikrát selhala.

V takových případech doporučuji použít metodu Z (senzory proti sobě) která je spolehlivější.

Jak je vidět na snímku, nejprve jsem zkoušel metodu V...místa jsme obrousili až na kov, řádně namazali indulonou a Q bylo slabých 40. Zkoušel jsem senzory přitahovat k potrubí popruhy, různě senzory posouvat, ale stejně jsem nedokázal dosáhnout požadované kvality signálu Q alespoň 60. Takže jsem využil poznatků, vzal jsem jeden senzor a umístil ho na druhou stranu potrubí (metoda měření Z - signál putuje přímo přes tekutinu bez odrazu). Důležité je, aby oba senzory byly ve stejné ose!! Druhou plochu pod senzorem jsem ani nemusel brousit, protože Q mi ihned po přiložení senzoru na potrubí vzrostlo na stabilních +/- 70. Pak už stačilo doladit TOM/TOS jemným posouváním senzoru A JE TO, MĚŘÍME!
Ultrazvuk_cementárna.jpg
Ultrazvuk_cementárna.jpg (237.45 KiB) Zobrazeno 21583 x
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]