RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Podělte se o zkušenosti s celou škálou příslušenství, které trasování v terénu značně usnadňuje
#99
Podělte se s námi o základní pravidla a finty při použití stetoskopu jako nástroje pro identifikaci kabelu ve svazku.

Zde jsou některá videa zobrazující použití tohoto příslušenství:

[youtube]p8fByVXwRSU[/youtube]

[youtube]O3pRmFCWcTY[/youtube]
#112
především nezapomeňte na to,že žíly v kabelech jsou "kroucené"! takže pro nalezení nejsilnější odezvy je skutečně potřeba stetoskopem projet tak 30-100cm délky. a kdo nemá směr proudu, tak to chce mít možnost kabely dát od sebe alespoň tak 20cm(ten čuchanej od ostatních). jinak je to silně nespolehlivé-už se mi stalo,že jsem nechal fiknout špatný kabel jen proto,že jsem se nechal ukecat dodavatelem stavby,aby byl výkop co nejmenší a řez co nejblíže vyměňovanému úseku!!
#138
Ano mohu potvrdit. Dokonce jsou uživatelé, kteří hledají kabely ve svazku právě pomocí skrutu žil v kabelu. Pravý kabel se projevuje dvěma způsoby:

1) Přejetím stetoskopu podélně po kabelu způsobuje proměnlivou odezvu

2) Přejetím stetoskopu po obvodu kabelu způsobuje proměnlivou odezvu

Ostatní kabely, kde je signál jen naindukován, mají při těchto postupech rovnoměrnou odezvu. Jen originální kabel má v jedné z žil vždy více signálu a díky kroucení se to krásně projeví!
#334
Ano, pravda! Protože pak nechytá stetoskop odezvu ze žily, ale pouze indukovanou odezvu z žíly do stínění, a tento signál už je rovnoměrný. Ale tento postup s proměnlivou odezvou funguje výborně na klasických silových kabelech bez stínění.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]