RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Máte skúsenosť s trasovaním teplovodu (dvojtrubkový systém), kde je izolované potrubie uložené na betónových pilótoch a teda použitie uzemňovacieho kolíka je málo účinné?
By Stefan1963
#109
Máte skúsenosť s trasovaním teplovodu (dvojtrubkový systém), kde je izolované potrubie uložené na betónových pilótoch a teda použitie uzemňovacieho kolíka je málo účinné?
Uživatelský avatar
By xerius
#110
Netrasoval som síce také potrubie ešte,ale ja by som na takomto potrubí vytvoril okruh tak,že by som uzemnil opačnú stranu toho potrubia.Alebo skús prepojiť oboje potrubia navzájom na opačnom konci a tam kde pripájaš vysielač,tak jednoducho červený káblik na jedno potrubie a čierny na druhe-takto je okruh vytvorený a pri vytyčovani budeš vidieť dve odozvy na prijímači.Daj vedieť čo fungovalo lepšie ;)
By svoboda
#129
Doporučuji ještě rozhodně vyzkoušet induktivní aplikaci signálu položením vysílače přímo na potrubí někde v šachtě. Pokud to situace umožní, tak je to lepší, než položit někde nad trasu na povrchu. Tuto metodu určitě nepodceňujte. Dejte pak vědět, která varianta dopadla lépe. Jestli ta "starcova" nebo moje.
Uživatelský avatar
By xerius
#165
Stefan1963 píše:Máte skúsenosť s trasovaním teplovodu (dvojtrubkový systém), kde je izolované potrubie uložené na betónových pilótoch a teda použitie uzemňovacieho kolíka je málo účinné?
No ktorá metóda sa ti osvedčila viac?
By svoboda
#480
Hlásím čerstvou zkušenost s trasováním teplovodu. Zkoušel jsem napojení vysílače jak galvanicky, tak induktivně položením na propoj mezi trubkama v kotelně. Galvanické napojení s uzemněním pomocí kolíku do země se ukázalo efektivnější. Signál byl silnější a bez indukování do cizích sítí. Induktivní aplikace měla sice také dost silný signál na vytyčení celkem dlouhého úseku, ale po cestě se signál indukoval v jednom místě do NN. A dokonce na rovném úseku potrubí v místě přímého křížení s NN jsem zaznamenal rozdíl mezi Maximem a Minimem. Bylo to asi v úseku 2 metrů kolem křížení. Před a za křížením oba režimy již souhlasily do jednoho místa. Co bylo pro mě ale největší překvapení, že při galvanickém napojení byl signál vždy jen v jedné trubce (v pravé), i když jsme byli postupně napojeni červeným krokodýlkem na pravou nebo levou trubku. Signál v pravé trubce také při indukci, když byl vysílač položený na tom propoji v kotelně, který měl mimochodem podstatně menší průměr, než trubky samotné. Ale i tak se do trubky naindukoval velice slušný signál. Video z akce přikládám. Má někdo podobnou zkušenost? Nebo jinou?

long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]