RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Vše o tomto multikorelátoru - měření z praxe, filtrování, křížová korelace, špeky, plasty a hydrofony
#25
Připravil jsem si pro Vás jeden příklad z terénu a zajímalo by mě, kde byste dali kopat? Případně se můžeme podělit o postupy - měření rychlosti, použité filtry.

Měření je vytvořeno v Enigma SW PROFI 2.0, nicméně jej otevře každý uživatel i standardní verze. Jen je potřeba zadat mapku:
mapka.png
mapka.png (13.3 KiB) Zobrazeno 37284 x
Litina je DN150, HDPE DN110.
Přílohy
(5.79 MiB) Staženo 2462 x
Naposledy upravil(a) Dirhik dne 02 pro 2010, 10:06, celkem upraveno 1 x.
#28
Niečo jednoduchšie nemáš :) ? Ako,niečo okolo č.7 sa rysuje,ale určite by som to nedal kopať na základe tohoto merania.Samotná nahrávka je dosť divoká (rôzne pazvuky). Podla zvuku ako keby tam bol vzduch v potrubí.Inak keď je posledný úsek HDPE,tak by ma ešte zaujímalo,že či je to koncová vetva.Ako si došiel k tejto nahrávke-náhodne pri prevencii,alebo tam niekde vyteká voda?Sonda č.8 tam je počuť všeličo,to si mal položenú sondu priamo na potrubie,alebo?Tlak v potrubí je približne aký?
#34
idem sa na to pozrieť
Ako prvé (osobne by som to meranie opakoval ) dal by som zavrieť prípojku pred vodomerom, za vodomerom pri senzore 8 no jednoducho ho odmlčať ten vodomer, nech netočí ako za trest. Z tohto merania kopanie pri senzore 7 - neviem aj keď sa Enigma pri vyhodnocovaní snaží niečo vykresliť pri senzore 7. Úsek 5-6 je čistý tam zmeníš rýchlosť šírenia a si 0m na senzore 6. Ale keď počúvaš 5-ku tak ta "hraje" na poruchu najkrajšie - možno niečo aj pred 5-kou. Neviem či porucha, alebo odber. Ak sa hrám na nízkych filtroch ( úsek 7-8 ) dostanem sa na senzor 7... cca (v úseku 7-8). Mne tá porucha vyšla tiež skoro na senzor 7, ale môže tam byť niečo aj na prípojke - nemám však istotu - ako píšem od začiatku to meranie ešte raz v praxi - lacnejšie ako kopanie.

Mne vyšlo na úseku 7-8 .... 5,6 od 7 bez istoty

to nie je lahôdka - to je humus !
Naposledy upravil(a) Marcel73 dne 08 pro 2010, 10:16, celkem upraveno 3 x.
#36
Marcel73 píše:idem sa na to pozrieť

to nie je lahôdka - to je humus !
Presne ako píšeš.Ja by som z tohto merania výkop nedal určite robiť.Keď si aj vypočuješ samotný hluk zo sond,tak je to bieda.A keď píše,že tlak v potrubí je zhruba 4,tak by sa cez liatinu mal ten zvuk na tak krátkom úseku krásne preniesť (pokiaľ není porucha na plaste samozrejme).Hneď by som odstavil prípojku a meranie zopakoval.Preto som sa ho pýtal,že či to dal kopať-či tam vôbec je porucha a ako vlastne k takémuto meraniu prišiel (vytekala tam voda??).
#38
starec píše:
Marcel73 píše:idem sa na to pozrieť

to nie je lahôdka - to je humus !
Presne ako píšeš.Ja by som z tohto merania výkop nedal určite robiť.Keď si aj vypočuješ samotný hluk zo sond,tak je to bieda.A keď píše,že tlak v potrubí je zhruba 4,tak by sa cez liatinu mal ten zvuk na tak krátkom úseku krásne preniesť (pokiaľ není porucha na plaste samozrejme).Hneď by som odstavil prípojku a meranie zopakoval.Preto som sa ho pýtal,že či to dal kopať-či tam vôbec je porucha a ako vlastne k takémuto meraniu prišiel (vytekala tam voda??).
To sú tie Jakubove " špeky " - ten zvuk je celkom fajn len na tej 5-ke no ak si prepočítaš rýchlosť šírenia hodí ťa na 6-ku senzor. Ostatné zvuky je všetko hluk okolia a fakt BIEDA a na 102 metroch liatiny to mala počuť pekne (menej decibelov - jasné ) aj 6-tka !!! S vodomermi ktoré sa radi točia v kuse nemám dobré skúsenosti, robia šarapatu a kazia meranie.
V Humennom sme niečo podobné riešili s Mišom, ale tam boli celkom iné "árie" a tiež točil vodomer, ktorý všetko ťahal do cesty, aj keď to malo byť úplne niekde inde - to sa zistilo a presne domeralo po jeho odstavení.

Kubo tak napíš niečo - čo ty na to ? :twisted:
#78
Znova som to prekombinoval :roll: Ešte sa na to pozriem
to sú tie kopčeky z výsledkov merania .... pravdepodobne som si nepresunul kurzor :-) ale je to 6,2, alebo 6,1 m !!!
Přílohy
2.jpg
5,6 m
2.jpg (3.94 KiB) Zobrazeno 37177 x
1.jpg
6,2 m
1.jpg (4.36 KiB) Zobrazeno 37177 x
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]